Nasiona kwiatów polnych
Kwiaty polne w ogrodzie – ogród w naturalnym wydaniu
Mieszanki kwiatów polnych i bomby kwiatowe powstały po to, żeby każdy z nas mógł wysiać własną łąkę kwietną. Zwiększają bioróżnorodność okolicy i przyciągają zapylacze. A przy tym wyglądają, jak wyjęte z powieści o życiu na wsi.
Mieszanka kwiatów polnych – optymalny wybór
W zestawach nasion polnych kwiatów znajdują się rośliny wieloletnie i jednoroczne. Kilkadziesiąt gatunków zamkniętych w jednym opakowaniu, żebyś stworzył kwietną łąkę w ogrodzie, przed domem i na dowolnym nieużytku.
Komponują się z rodzimymi krzewami i drzewami, jak głóg, jarzębina, dzika róża, kreując sielski krajobraz. Wabią pszczoły, bąki, trzmiele i motyle, ożywiając przyrodę. W mieszankach spotkasz urocze i delikatne polskie kwiaty łąkowe, takie jak maki, stokrotki i chabry.
Podstawy sadzenia i uprawy kwiatów polnych
Nasiona na kwietne łąki wysiewaj rzutowo, tak żeby rosły swobodnie, bez odmierzania od linijki. Standardowo na 1 m² przypada 1 g mieszanki, czyli z opakowaniem 50 g uzyskasz aż 50 m² naturalnej łąki. Wysiew przeprowadź wiosną od marca do maja, tak żeby rośliny zdążyły zakwitnąć jeszcze w tym samym roku
Mieszanki nasion wysiewaj razem z np. trawą, ale pilnuj proporcji. Unikniesz pustych miejsc porośniętych samą trawą lub z nadmiernym zagęszczeniem kwiatów. Mieszaj nasiona z piaskiem i po prostu rozrzucaj je na podłożu. Możesz je lekko przysypać ziemią, choć jeśli je zostawisz ot tak, poradzą sobie same.
Po posianiu podlej ziemię, żeby wspomóc kiełkowanie roślin. Potem podlewaj je kiedy susza się przeciąga. Możesz zastosować biohumus, jeśli nie ma go w mieszance. Dostarczysz składników odżywczych, zasilających młode rośliny i wspierających rozwój systemu korzeniowego.
Uprawa kwiatów polnych nie kończy się wraz z nadejściem zimy. Gatunki wieloletnie czekają na nowy sezon wegetacyjny. Wiosną sięgnij po następną mieszankę, żeby uzupełnić miejsca po roślinach jednorocznych.